Profil działalności

Instytut Obróbki Plastycznej jest działającym od 1948 roku Instytutem Badawczym podległym Ministerstwu Przedsiębiorczości i Technologii.

Zajmujemy się opracowywaniem, badaniem i wdrażaniem technologii, maszyn, urządzeń i narzędzi do pozahutniczej obróbki plastycznej.

Prowadzimy badania skorelowane z priorytetowymi kierunkami strategicznymi państwa i Europejskiej Przestrzeni Badawczej w ramach własnej działalności statutowej oraz w ramach krajowych i międzynarodowych projektów badawczych.

Oferujemy profesjonalne opracowanie kompleksowych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych z zakresu obróbki plastycznej metali, zapewniających znaczną oszczędność energii i materiału. Zapewniamy również doradztwo techniczne oraz inne usługi szkoleniowo-informacyjne.

Dbamy o to, aby nasze usługi spełniały Państwa oczekiwania oraz żeby ich jakość była zawsze na najwyższym poziomie.

Wysokie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie specjalistów w zakresie obróbki plastycznej i dziedzin pokrewnych, a także System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2015, certyfikowany przez Lloyd's Register Quality Assurance gwarantują najwyższą jakość świadczonych usług.

 

 

Wywiad z Dyrektorem Instytutu Obróbki Plastycznej dr. inż. Stanisławem Ziółkiewiczem podczasTargów Innowacje-Technologie-Maszyny Polska 2017.

 

 

 

 

 

proszki